• Oto jak moim skromnym zdaniem pseudo-fundacja Bayer wspiera przedsiębiorców w walce z Covid-19 w Afryce.

-Wpadlam na ten lik przypadkowo.

Poniżej instytucje i przedsiębiorstwa, z którymi fundacja współpracuje w walce z Covid-19. Ich wsparcie obejmuje podnoszenie świadomości na temat zapobiegania infekcjom, jak i leczenie.

1. Rozwijanie kampanii prewencyjnych w Senegalu🇸🇳.

Fundacja Bayer wspiera PATH i Senegalskie Ministerstwo Zdrowia w walce z malarią w Senegalu. Na czele kampanii prewencyjnej i edukacyjnej, stoi spowolnienie rozprzestrzeniania się pandemii Covid-19 w Senegalu. Jest to bardzo ważne, ponieważ do tej pory zgłoszono ponad 1200 przypadków. Szybko zdecydowaliśmy się również wesprzeć wdrożenie systemu monitorowania Covid-19 w najbardziej wysuniętym na wschód regionie Senegalu, Tambacounda.

1. Podnoszenie świadomości w Afryce - Londyńska Szkoła Higieny i Medycyny Tropikalnej (LSHTM)

Kluczem do walki z Covid-19 jest zapobieganie i podnoszenie świadomości we wszystkich krajach. Dlatego współpracowaliśmy z LSHTM w programie uświadamiającym. Program zapewni ukierunkowane i mierzalne komunikaty na temat zdrowia publicznego dotyczące higieny i ochrony przed wektorami chorób, bezpośrednio poprzez prosty telefon lub smartfon. Korzystając z tego rozwiązania mobilnego, program może dotrzeć do bardzo dużej populacji, zminimalizować potrzebę interakcji twarzą w twarz, udzielać porad i informacji na temat Covid-19, kontroli i higieny wektorów, zwalczać dezinformację oraz zapewniać wiarygodne aktualizacje sytuacji, wysyłane za pośrednictwem SMS lub interakcyjna odpowiedź głosowa (IVR).

1. Umożliwienie dostępu do usług zdrowotnych w Kenii 🇰🇪- Access Afya

Oprócz prowadzenia lokalnych klinik i aptek, które są dostępne dla odległych populacji, przedsiębiorstwo społeczne Access Afya uruchomiło usługę telemedycyny. W świetle odpowiedzi Covid-19 ta usługa stała się ważniejsza niż kiedykolwiek. Platforma telemedyczna obsługuje zdalne konsultacje, bezpieczne udostępnianie obrazów i cyfrowe recepty. Fundacja Bayer wspiera Access Afya w szkoleniu klinicystów w zakresie diagnozowania pacjentów za pośrednictwem tej platformy oraz wbudowaniu w platformę oceny ryzyka Covid-19.

1. Wspieranie sieci środowiskowych pracowników służby zdrowia w Ugandzie🇺🇬.

Fundacja Bayer jest gotowa wesprzeć sieć 375 pracowników opieki zdrowotnej Living Goods, aby kontynuować pracę w Ugandzie, pomimo panowania tam pandemii Covid-19. Ta niesamowita sieć, która może dotrzeć do 300 000 osób mieszkających daleko od krajowej sieci opieki zdrowotnej, może pomóc w zapobieganiu rozprzestrzenianiu się Covid-19 poprzez dostarczanie dokładnych informacji i wczesne wykrywanie przypadków.

Do tej pory organizacja #worldhealthorganisation zarejestrowała w Afryce ponad 86 000 przypadków Covid-19.

Artykuł dla chętnych w j.angielskim/powyzej moje streszczenie:
    https://www.linkedin.com/pulse/from-prevention-enabling-treatment-here-how-bayer-fight-lessl-phd/

• Patroni

@anka Kurcze ciekawe jak REALNIE wyglada sytuaacja w afryce z tymi chorobami (w afryce nigdy nie bylam nie znam sie i sie nie wypowiem;). Moje pojęcie jest takie jakie przekazywano nam od zawsze czyli choroby, red cross, caritas, misje itd. Ale jak to wyglada w praktyce? Malaria to nie wnikam bo to najbardziej sztandarowa choroba. To ze zrobili sobie tam poligon doswiadczalny ze szczepionkami to inna historia. Aleeee czy myslicie ze ludzie tam az tak serio są dziesiątkowani przez rozne choroby jak nam się podaje w mainstreamie? Zaczynam miec watpliwosci.

• @Cynamon ja byłam za krótko w Afryce żeby ocenić sytuacje.

Myślę, że ebole sztucznie wywolano dla testowania nowych leków, ale to moje prywatne zdanie.

Dużo w tym co podaja media to napompowywane emocjami historyjki po to by ściągnąć tam sponsorów.Ja uważam, że te kraje poradzą sobie doskonale same bez naszej pomocy, a to co je doprowadza do biedy to działania białych ludzi i fundacje.W Tanzanii podobnie jak w Polsce tabliczki tyle, że fundacji, a nie UE, jakby sami studni wykopać nie umieli.

Widziałam filmiki w necie z Afryki, ci ludzie nie są głupcy nie dają się zmanipulować i na ploty w tym filmiku włazili bo nie widzieli potrzeby siedzenia w szpitalu.

Podobne reagują ludzie w Panamie.Siostra koleżanki tam obecnie utknęła, pisała mi, że szybko przejrzeli na oczy że to ściema, tańczą na ulicy i normalnie żyją, mam nawet krótkie wideo z takiej imprezy. Myślę, że w Afryce nie będzie dużo kowidowych ofiar, juz z racji średniej wieku żyjących tam ludzi...

• Firma Bayer podarowała odzież ochronną szpitalom w Ghanie
    12 czerwca

W ramach Ghana Heart Initiative (GHI) Bayer AG i Niemieckie Towarzystwo Współpracy Międzynarodowej (GIZ) wspierają szpital dydaktyczny Korle-Bu (KBTH) w Akrze oraz szpital dydaktyczny Komfo Anokye (KATH) w Kumasi za pomocą środków ochrony osobistej (PSA)to reakcja na rozwój pandemii COVID-19.

Globalna pandemia COVID-19 mocno uderzyła w projekt i jego działania.
    Bayer i GIZ wspólnie podarowali 3000 KB rękawic, 200 gogli, 200 ubrań ochronnych, 200 przyłbic, 2000 masek chirurgicznych i 2000 masek przeciwpyłowych (KBA) dla KBTH i KATH.

Ghana Heart Initiative to finansowany ze środków prywatnych projekt Bayer AG, realizowany przez GIZ w ścisłej współpracy z Ghańskim Ministerstwem Zdrowia i Ghaną Health Service. Celem projektu jest poprawa oceny ryzyka i zarządzania chorobami sercowo-naczyniowymi na poziomie szkolnictwa wyższego, średniego i pierwotnego w zakładach opieki zdrowotnej w Ghanie.

https://www.bayer.de/de/coronavirus-covid-19-aktuell.aspx

Użytkownicy Online

Kategorie

• Forumowo

Sprawy dotyczące forum, propozycje, skargi i zażalenia

• OFFTOPIC

Czyli wszystko co nie pasuje do innych kategorii